خرید عمده غنچه گل محمدی خشک
راهنمای خرید عمده غنچه گل محمدی
7 دی 1398
خرید عمده چای بلومینگ
چای بلومینگ چیست و چه خواصی دارد؟
2 بهمن 1398

هل امپراتور اکبر بنفش

خرید هل اکبر بنفش با قیمت عمده در بازرگانی گیاهینه

زمان مطالعه: 4 دقیقه

هل امپراتور اکبر

هل امپراتور اکبر محصول برند شناخته شده و بسیار خوش نامی به همین نام و دارای نشان کیفیت کالا است. محصولات این برند از بهترین مزارع سرسبز هند به دست آمده و به تأئید انجمن ادویه‌جات هندوستان رسیده است. هند یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان هل جهان است که مرغوب‌ترین محصول دنیا را تحت عنوان هل امپراتور اکبر به سر تا سر نقاط دنیا صادر می‌کند. هل اکبر به واسطه عطر و طعمی فراموش نشدنی در سرتاسر نقاط جهان شناخته شده بوده و از مواد مغذی و خواص دارویی شگفت انگیزی برخوردار است.

تاریخچه هل امپراتور اکبر

شواهد تاریخی موجود نشان می‌دهند که خواص دارویی و جذابیت‌های هل از حدود 3000 سال پیش از میلاد مسیح کشف شده است. در طول قرون 15 تا 17 میلادی، میان کشورهای پرتغال، هلند و انگلستان بر سر کنترل برداشت این گیاه و در دست گرفتن انحصار آن جنگ‌های بسیاری درگرفت. حاصل این نبردها آن بود که حاکمان مناطق زیر کشت هل هندوستان موافقت کردند که بهترین و مرغوب‌ترین محصولات این مزارع برای صادرات در نظر گرفته شده و به انبار اصلی Alleppey (الاپوژا) فرستاده و در آن‌جا پردازش شود.

بنابراین، این مکان را می‌توان نخستین محل فرآوری و تفکیک هل در تاریخ قلمداد کرد. روش‌های به کار گرفته شده برای تفکیک و فرآوری هل آن‌چنان پیشرفته بودند که بعدها نیز به عنوان معیاری بین‌المللی برای انجام این کار در نظر گرفته شدند. وجود همین استانداردها به علاوه مرغوبیت محصول اصلی برداشت شده از مزارع هند باعث شده که هل اپراتور اکبر در حال حاضر سرآمد محصولات مشابه خود تلقی شود.

ویژگی‌های متمایز کننده هل امپراتور اکبر

وجه تمایز هل امپراتور اکبر با سایر محصولات مشابه و موجود در بازار این است که در درجه نخست، این محصول از بهترین مزارع سرسبز جنوب هند گلچین شده و به وسیله دست و با دقت تمام چیده می‌شوند تا کم‌ترین آسیب ممکن به غلاف‌های ارزشمند آن وارد شود. سپس، محصول دستچین شده و باکیفیت توسط پیشرفته‌ترین تجهیزات موجود در جهان فرآوری می‌شوند. این نوع هل سبز در مقایسه با سایر همتایان خود از پوسته‌ای شکننده‌تر و نازک‌تر و دانه‌هایی بیش‌تر برخوردار است. همین امر موجب می‌شود که عطری به مراتب قوی‌تر و دلپذیرتر را نیز دارا باشد.

بسته‌بندی منحصر به فرد هل امپراتور اکبر از دیگر وجوه متمایز کننده این محصول به شمار می‌رود. هل امپراتور اکبر نخستین هل موجود در جهان است که با بهترین بسته‌بندی و مطابق با قوی‌ترین استانداردهای بین‌المللی به بازار عرضه می‌شود. نوع بسته‌بندی این هل به گونه‌ای است که عطر بی‌نظیر آن را برای مدتی طولانی حفظ می‌کند. هل امپراتور اکبر بهترین نوع هل جهان است که از مزارع سرسبز جنوب هند برداشت شده و برای مصرف کننده درجه‌بندی و بسته‌بندی می‌شود.

انواع بسته‌بندی هل امپراتور اکبر

مرغوب‌ترین و باکیفیت‌ترین هل اکبر موجود در بازارهای جهانی در بسته‌های بنفش، صورتی، سبز، نارنجی و قرمز به گونه‌ای تهیه می‌شوند که تحمل روند حمل طولانی مدت را داشته و کم‌ترین میزان آسیب را متوجه محصول کنند. بسته‌بندی منحصر به فرد هل اکبر این امکان را محقق می‌کند که پس از باز شدن، عطر بی‌نظیر آن از دست نرفته و برای مدتی طولانی باقی بماند.

مواد به کار رفته در بسته‌بندی از مرغوب‌ترین نوع موجود در بازار و برای سلامت انسان بی‌خطر است. پاکت‌های به کار رفته در بسته‌بندی هل اکبر از چنان کیفیت بالایی برخوردار هستند که علاوه بر حفظ استانداردهای محصول می‌توانند به صورت مجدد و برای نگه‌داری سایر محصولات هم مورد استفاده قرار گیرند.

از این رو می‌توان اطمینان داشت که در کاهش مصرف پلاستیک تأثیر گذار بوده و از ایجاد صدمه بیش‌تر به محیط زیست جلوگیری می‌کنند. کارتن‌های اصلی حاوی هل امپراتور اکبر با نوعی کاغذ سیاه و محافظ در برابر اشعه ماوراء بنفش خورشید پوشانده شده‌اند. این امر، به محافظت از رنگ سبز بی‌نظیر و طبیعی این محصول باکیفیت کمک می‌کند.

محصولات هل امپراتور اکبر

هل امپراتور اکبر محصول فوق‌العاده‌ای است که به چند صورت مختلف در بازار موجود است.

غلاف هل

این محصول عبارت است از غلاف‌های هل خشک شده‌ای که قطر آن‌ها از 6 تا 8 میلی‌متر متفاوت بوده و با توجه به اندازه در بسته‌های گوناگون با رنگ‌های متنوع به بازار عرضه می‌شوند.

  • هل اکبر بنفش: بسته بنفش رنگ هل اکبر حاوی درشت‌ترین و باکیفیت‌ترین انواع هل با غلاف‌هایی مملو از دانه و به قطر 8 میلی‌متر به بالا است. این محصول از نظر حجمی در بسته‌بندی‌های مختلف 5 کیلویی، یک کیلویی، 500 گرمی، 250 گرمی و 100 گرمی و برای مصارف گوناگون به بازار عرضه می‌شود.
  • هل اکبر صورتی: بسته‌های صورتی رنگ هل اکبر حاوی غلاف‌های درشت و باکیفیت هل است. این غلاف‌ها دارای ابعاد 7.5 میلی‌متر به بالا بوده و بسیار مرغوب و پر از دانه هستند. این محصول از نظر حجمی در بسته‌بندی‌های مختلف 5 کیلویی، یک کیلویی، 500 گرمی، 250 گرمی و 100 گرمی و برای مصارف گوناگون به بازار عرضه می‌شود.
  • هل اکبر سبز: بسته‌های سبز رنگ هل اکبر حاوی غلاف‌های درشت و باکیفیت هل است. این غلاف‌ها دارای ابعاد 7 میلی‌متر به بالا بوده و بسیار مرغوب و پر از دانه هستند. این محصول از نظر حجمی در بسته‌بندی‌های مختلف 5 کیلویی، یک کیلویی، 500 گرمی، 250 گرمی و 100 گرمی و برای مصارف گوناگون به بازار عرضه می‌شود.
  • هل اکبر نارنجی: بسته‌های نارنجی رنگ هل اکبر حاوی غلاف‌های درشت و باکیفیت هل است. این غلاف‌ها دارای ابعاد 6.5 تا 7.5 میلی‌متر بوده و بسیار مرغوب و پر از دانه هستند. لازم به ذکر است که هل اکبر نارنجی تنها در بسته‌بندهای یک کیلوگرمی به بازار عرضه می‌شود.
  • هل اکبر قرمز: بسته‌های قرمز رنگ هل اکبر حاوی غلاف‌های کوچک‌تر هل است. این غلاف‌ها از ابعاد 6 تا 7 میلی‌متر برخوردار هستند. لازم به ذکر است که هل اکبر قرمز در بسته‌بندهای پنج کیلوگرمی، یک کیلوگرمی و 250 گرمی به بازار عرضه می‌شود.

دانه هل

دانه هل را می‌توان به عنوان قلب و روح این گیاه خارق‌العاده توصیف کرد. این دانه‌های ترد و تیره، روغنی بوده و از میزان بالایی اسانس برخوردار هستند. هر یک از غلاف‌های هل در حدود هشت تا شانزده عدد دانه یا بذر را در خود دارد. دانه‌های هل به صورت خوشه‌ای در داخل غلاف جا گرفته‌اند. با این حال، در برخی موارد، این بذرها برای مصارف تجاری تفکیک شده و به صورت دانه‌های مجزا به فروش می‌رسند.

پودر هل

پودر هل حاصل فرآیند خرد کردن دانه‌ها است. این محصول اغلب برای مصارف خانگی و در تهیه کیک‌ها و شیرینی‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

موارد استفاده از هل امپراتور اکبر

این محصول شگفت‌انگیز به واسطه مرغوبیت و عطر و طعم منحصر به فرد خود در آشپزی و شیرینی‌پزی مورد استفاده قرار می‌گیرد. اغلب دسرها و شیرنی‌جات مختلف و همین‌طور برخی از خوشمزه‌ترین غذاهای ایرانی و بین‌المللی با این چاشنی پرطرفدار طعم‌دار می‌شوند.

سخن آخر

هل از جمله چاشنی‌های بی‌نظیری است که از خواص بسیار زیادی برخوردار است. همان‌طور که پیش‌تر هم گفته شد هل امپراتور اکبر مرغوب‌ترین نوع هل موجود در بازار به شمار می‌رود. تهیه این محصول از طریق مراجعه به فروشگاه‌ و سایت‌ گیاهینه، امکان‌پذیر است.

تیم تحریریه گیاهینه
تیم تحریریه گیاهینه
بازرگانی زرین گیاهینه یکی از پیشگامان عرضه ی کاربردی گیاهان بوده و گیاهان متنوع را با فرآوری های مختلف (ادویه، بذر، روغن و...) در دسترس عموم قرار داده است و حال با راه اندازی فروشگاه اینترنتی در تلاش است که بیشتر از قبل مخاطبان خود را راضی نگه داشته و راحتی را برای آنها به ارمغان آورد.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
برای مطلع شدن از آخرین تخفیف‌ها همین الان به گیاهینه بپیوندید
Call Now Button